Skip to main content

Vuosi 2025 on käynnistynyt Andersilla positiivisten muutosten merkeissä!

Anders on saanut uusia mahtavia osaajia mukaan tarinaamme. Tammijuhlilla pääsimme tutustumaan toisiimme yhteisen ajanvieton merkeissä. Ohjelmassa oli muun muassa korttien heittoa, pöytäjalkapalloturnaus sekä flip the cup -ristinollaa.

Tammijuhlilla jaettiin myös perinteisesti palkintoja!

  • Teemu Selkälä – Vuoden anderslainen 2024!
  • Juha Louhiranta – Humble top performer!
  • Aslan Venejoki – 10 vuotta Andersilla!
  • Tuomas Haapala – 10 vuotta Andersilla!
  • Mika Hietanen – 5 vuotta Andersilla!

Varaanin asiantuntijaliiketoiminta on siirtynyt Anders Innovations Oy:lle

Varaani Works Oy:n asiantuntijaliiketoiminta on siirretty osaksi Anders Innovations Oy:tä liiketoimintasiirtona 31.12.2024. Kaikki Varaanin työntekijät jatkavat Anders Innovations Oy:n palveluksessa vanhoina työntekijöinä ja Varaanin nykyiset projektit jatkuvat normaalisti uuden nimen alla.

Yhdessä olemme enemmän

Liiketoimintasiirron myötä Anders Innovations Oy työllistää yli 40 ohjelmistoalan asiantuntijaa ja tarjoaa palveluita ohjelmistotuotannon jokaisella osa-alueella, koko ohjelmiston elinkaaren ajan. Anders Innovations Oy:n ja Varaani Works Oy:n asiantuntijoiden kokemus ja osaaminen täydentävät toisiaan, mikä mahdollistaa asiakkaiden entistäkin monipuolisemman ja kokonaisvaltaisemman palvelemisen.

“Yhdistämällä Andersin vankan kokemuksen räätälöidystä ohjelmistokehityksestä ja julkisista hankkeista sekä Varaanin osaamisen yksityisen sektorin projekteissa, UI/UX-suunnittelussa ja 3D/VR-sovelluksissa, olemme valmiita tarjoamaan asiakkaillemme entistä parempia ratkaisuja” kertoo Terhi Sorvali, Anders Innovations Oy:n toimitusjohtaja. “Tämä yhdistyminen on meille merkittävä askel eteenpäin, sillä se vahvistaa tiimiämme uusilla huippuosaajilla ja mahdollistaa entistä laajemman palveluvalikoiman asiakkaillemme.”

Lisätietoja aiheesta Anders Innovation Oy:n puolesta antaa:

Terhi Sorvali
terhi@anders.com
+358 40 779 9925